AROMATERAPİ - DR. GÜLŞAT AKMEMET

Tel  : 0312 433 33 40        Cep : 0507 137 14 09

İçeriğe git
Kokularla Gizemli Bir Dünyaya Yolculuk
İnsana, hayret ve hayranlık ufkunda tefekküre kapı açan diğer bir unsur da 'Koku’dur. Güzel kokular kalbi ferahlatır, ruhu genişletir ve insani apayrı manevi iklimlere götürür. Güzel koku ile temiz ruh arasında yakın bir alaka bulunduğu eskiden beri kabul edilmektedir. Bazı anıları aniden yasamamızın tek bir nedeni vardır: Koku!
Bazen, aniden yıllar öncesini hatırlarız. Hatta hatırlamaktan da çok, geçmişte kalmış bir ani yeniden yaşarız neredeyse. Daha küçük bir çocukken, sokakta saatlerce oynadıktan sonra, yağmurlu bir akşamüstü eve dönerken hissettiğimiz tatlı yorgunluğu; henüz toy bir delikanlıyken heyecanla sarıldığımız ilk askımızı; bu anıları aniden yaşamamızın tek bir nedeni vardır: Koku!  Islak toprağın, hafif bir parfümün, üzerinde buharlar tüten taze böreğin kokusu. Koku alma hissi, tam olarak fark etmesek de, ruh halimiz üzerinde son derece etkilidir ve diğer duygularımıza göre daha ilkel, daha dürtüseldir. Hatırlatmaktan çok yeniden hissettirir.
Kokunun beyin kimyası ve karakterimiz üzerindeki yönlendirici gücü ortaya çıktıkça, koku secimi de sadece beğenmenin ötesine geçerek bir sanat dalı haline geldi. Artık size yakışan kokuyu ararken cilt tipinizden beslenmenize, duygusal hayatınızdan kronik rahatsızlıklarınıza kadar size özel her şey önem taşıyor. Bizler de, bunun farkındalığında koku dünyasına bir gezi düzenledik.
Papatyanın huzur dolu bir iç rahatlık verdiğini, tesiri altında kaldığımız bilinçaltı olaylarını temizlememize yardımcı olurken vücut ve zihince yenilenmemize, pozitif düşünceleri benimsememize yardımcı olduğunu; Okaliptüsün bütün canlılarla olan tecrübe bağlarını kuvvetlendirdiğini, odaklandığımız ilişkileri kuvvetlendirdiğini ; Melisa’nın hassas kişiler için güçlü ve cesur duyguların oluşmasına yârdim ettiğini; yaratıcılık ve hayal gücünü arttırdığını biliyor muydunuz?
İçeriğe dön